Randevu İşlemleri

HASTANENİZDE NASIL MUAYENE OLABİLİRİM?
 

1-HASTANEMİZE BAŞVURU

Hastanemiz polikliniklerinde muayene olmak için öncelikle randevu almanız gerekmektedir.

Hastanemizde hizmet verdiğimiz tüm branşlarda randevulu hasta kabulü yapılmaktadır.

Randevuyu  182  (Merkezi randevu Sistemi), http://www.hastanerandevu.gov.tr ve hastanemiz randevu biriminden alabilirsiniz. INR Polikliniğimiz randevusuz olarak hasta kabulü yapmaktadır.

Randevulu hastaların randevu saatinden yarım saat önce muayene olacakları poliklinik sekreterliğine başvurup kayıt işlemleri yaptırmaları gerekmektedir.

Kayıt işlemlerini yaptırıp, muayene barkotlarını alan hastaların, muayene sıra takiplerini poliklinik kapılarını üzerindeki LCD ekrandan yapmaktadır.

Hastanemize başvuran acil vakalar (Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılması gerektiğine hekim tarafından karar verilen vakalar), Özürlüler (Değişik 2010/80 sayılı Genelge),Hamileler, 65 yaş üstü yaşlılar, Yedi yaşından küçük çocuklar, Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malül ve gaziler poliklinik Hizmetlerinde öncelik Sırası Hakkında Genelge (2010/73-80)sine göre poliklinik muayenelerinde (genel hizmeti aksatmamak kaydıyla) öncelik verilmektedir.

Muayene sonrasında istenen laboratuar ve röntgen tetkikleri hastanemizde aynı gün yapılmakta olup; Eko, Efor, Usg, Doppler vs. tetkikleri için hastalarımıza randevu verilmektedir.

Doktorunuzun istemiş olduğu tetkikleri tamamladıktan sonra tüm sonuçlarınızla birlikte tekrar doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

10 (on) günü geçmiş başvurularınız için doktorunuza yeniden randevu almayı unutmayınız.

 Lütfen randevu gününüze ve saatinize uymaya özen gösteriniz. Randevunuza gelemeyecekseniz randevunuzu iptal ettiriniz. Böylece gereksiz bekleme sürelerinin önüne geçileceği için hizmetimiz sizlere daha kısa sürede verilebilecektir. 

2. HASTANEMİZE BAŞVURU SIRASINDA İSTENEN BELGELER

Hastanemize başvuran SGK Mensubu hastalarımızın (SSK Mensuplarının Bakmakla Yükümlü Olduğu Yakınları, Bağ-Kur Mensupları ve Bakmakla Yükümlü Olduğu Yakınları, Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı Emeklileri, Çalışan Memur ve Bakmakla Yükümlü Olduğu Yakınları);

T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yurt Dışı SSK’ lı hastalarımızın; T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanlarını ve SGK İl Müdürlüğünden aldıkları  “yurtdışı sigortalıdır”  onaylı evrakın aslını göstermek kaydıyla fotokopisini ibraz etmeleri gerekmektedir.

1005 sayılı Gazi hastalarımızın; adlarına düzenlenmiş kartlarını ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

GSS 60/c-1, 60/c-3 veya 60/c-9  sahibi hastalarımız T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

1111 sayılı Askerlik Kanunu hükümleri kapsamında olan Muhtaç Er-Erbaş Ailesi hastalarımızın; adlarına düzenlenen vize tarihi geçmemiş karnelerini ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Odalar ve borsalar birliğine bağlı hastalarımızın; kurumlarından almış oldukları resmi yazılarını ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Hastanemiz aciline başvuran hastalarımızın; T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Ücretli Muayene olacak hastalarımızın; T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yabancı Uyruklu hastalarımızın; geçici vatandaşlık numaralarını veya resimli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

3. REÇETE DÜZENLENMESİ

Hekim muayene sonrasında gerekli görürse hastanın reçetesini düzenleyerek, e- reçete olarak hastaya reçete şifresi verilerek muayene sonlandırılır.

Hasta aldığı e- reçete şifresi ile ilaçlarını istediği eczaneden temin edebilir.

4.AYAKTAN TEDAVİ İŞLEMLERİ

Muayene olacağınız birime randevu alarak başvurunuz.

Randevunuza geldiğinizde kayıt işlemlerinizi muayene olacağınız poliklinik sekreterliklerinde yaptırınız.

5.YATARAK TEDAVİ İŞLEMLERİ

Muayene sonrası yatışına karar verilen hastaların yatış işlemleri ilgili servis sekreterliklerince yapılmaktadır.

Refakatçi işlemleri ve ücretleri ile ilgili tüm bilgiler servis sekreterlerinden verilmektedir.

Hastanemizde yapılan işlemleriniz için hastane veznelerimiz dışında hiçbir kişiye veya birime ödeme yapmayınız. Gerekli ödemelerinizi makbuz karşılığında yapınız ve makbuzunuzu hastaneden ayrılıncaya kadar saklayınız.

Hastanemizde yatarken üzerinizde ihtiyacınızdan fazla para ve kıymetli eşya bulundurmayınız.

6. TABURCU İŞLEMLERİ

Tedavi sonrası sosyal güvencesi olan hastalarımızın taburcu işlemleri servis sekreterliklerince yapılmaktadır.

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ya da ücretli olan hastalarımızın da taburcu işlemleri yine servis sekreterliklerinin refakatinde yapılmaktadır.

Taburcu sonrası doktorunuzun hazırlamış olduğu epikriz (hasta çıkış özeti), reçete, ilaç kullanım raporu veya istirahat raporlarınızı servis sekreterinden almayı unutmayınız.

Doktorunuzun tarafından poliklinik kontrolü önerildi ise verilen tarih ve saatte mutlaka randevu alarak kontrole geliniz.

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık