Hastanemizde Sıfır Atık Farkındalık Eğitimi Verildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ''Sıfır Atık '' projesine İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Cenk Hilmi KILIÇ tarafından verilen 150 personelin katıldığı eğitimle, S.B.Ü Kartal Koşuyolu Y.İ.E.A Hastanesi olarak  farkındalık oluştumak adına destek verdik. Eğitim öncesi bilgi düzeyini ölçen ön değerlendirme ve eğitim sonrası bilgi düzeyini ölçen son değerlendirme anketleri yapıldı.

SIFIR ATIK NEDİR?

“Sıfır Atık”, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atığın miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir. Atıkların geri dönüşüm ve geri kazanım süreci içinde değerlendirilmeden bertarafı hem maddesel hem de enerji olarak ciddi kaynak kayıpları yaşanmasına neden olmaktadır. Son yıllarda tüm dünyada bireysel, kurumsal ya da belediye genelinde sıfır atık uygulama çalışmaları yaygınlaşmaktadır.

Hastanemizde Sıfır Atık Farkındalık Eğitimi Verildi
Hastanemizde Sıfır Atık Farkındalık Eğitimi Verildi

Haberler

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık