Dünya El Yıkama Günü Etkinliği

15 Ekim Dünya El Yıkama Günü Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi' nde 16 Ekim tarihinde bir dizi etkinlikle beraber kutlandı. Bu kapsamda el yıkama ve el hijyeni konularına dikkat çekebilmek amacıyla tüm çalışanlara yönelik slogan yarışması düzenlendi. Kazananlar özel jüri tarafından belirlendi. En iyi ilk 3 slogana hediyeleri hastane yöneticileri tarafından takdim edildi. Ayrıca gün içersindehasta okulu kapsamında Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Arzu Ateşoğlu Aydoğan tarafından doğru el yıkama konulu eğitim düzenlendi. Tüm katılımcılara broşür, cep boy el dezenfektanı gibi gündeme uygun objeler dağıtıldı.

El hijyeni standı kuruldu. Eş zamanlı tüm kliniklere ve birimlere el hijyeni konulu afiş dağıtımı sağlandı.

KAZANANLAR:

1. 5 numaralı slogan ile  K1 Kalp Damar Cerrahisi Sorumlu Hemşiresi Gülşen DEVECEL "Su ve sabun dostumuz, mikroplar kabusumuz"

2. 4 numaralı slogan ile Gastroenteroloji kliniği sorumlu hemşiresi  Binnur MİMİR "Eller temiz olsun sağlık bizi bulsun"

3. 3 numaralı slogan ile Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Asiye GÜLEŞEN  "Temiz el sağlam kalp mutlu dünya sizin olsun"

Dünya El Yıkama Günü Etkinliği
Dünya El Yıkama Günü Etkinliği
Dünya El Yıkama Günü Etkinliği
Dünya El Yıkama Günü Etkinliği

Haberler

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık